Chirurginis gydymas

Chirurginis gydymas

Nesudėtingos chirurginės intervencijos, dantų rovimas.

Odontologinis chirurginis gydymas reikalingas tuomet, kai periodonto ligos būna smarkiai pažengusios ir įprasto terapinio gydymo neužtenka.

Ypač svarbu žinoti, kad veido, žandikaulio, kaklo sričių minkštųjų audinių uždegimai sudaro daugiau nei pusę visų uždegiminių ligų ir jie vystosi itin sparčiai, todėl gali sukelti rimtų komplikacijų.

Klinikoje atliekamas chirurginis dantų gydymas:

Dantų rovimas. Tai – viena dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų. Dažniausios dantų rovimo priežastys:

• sutrikęs danties dygimas;
• ortodontinė korekcija;
• pūlingas procesas prie danties šaknies;
• danties arba šaknies lūžis;
• netaisyklinga danties padėtis;
• stipriai suiręs danties vainikas;
• išplitusios periodonto ligos.

Danties cistos operacija. Tai ertmė kaulininiuose ar minkštuosiuose audiniuose. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama, o jų atsiradimas siejamas su dantų uždegimu, trauma, dantų šalinimo komplikacija. Uždegimas pasireiškia paraudimu, patinimu, skausmu, karščiavimu, pablogėjusiomis danties funkcijomis.

Danties šaknies viršūnės rezekcija. Procedūros metu pašalinama nesveika danties šaknies viršūnė su aplink esančiais pakitusiais audiniais. Esant šaknies viršūnės uždegimui, dažniausiai skausmas nejaučiamas, todėl apie jį sužinoma tik kai jis tampa ūminiu. Paprastai ši procedūra nėra sudėtinga ir pooperacinis periodas būna neskausmingas. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama tiek krūminių, tiek priekinių dantų srityse.

Dantų šaknų hemisekcija ir amputacija. Praktikoje taikoma krūminiams dantims, kurie yra daugiašakniai. Dantis gali atrodyti normaliai, tačiau viena iš kelių danties šaknų gali turėti infekcijos židinį, būti skilusi šaknis ar dėl periodontito negrįžtamai pažeista. Tuomet, priklausomai nuo esamos situacijos, yra šalinama dalis šaknies arba viena pilna šaknis, kitų neliečiant. Pilnai sugijus žaizdai, toks dantis dažniausiai protezuojamas arba jungiamas prie gretutinių dantų.

Sinuso pakėlimo operacija. Jos metu padidinamas žandikaulio keteros aukštis, į sinuso dugną tarp sinuso gleivinės ir kaulo sienelės pridedant dirbtinio kaulo. Operacijos tikslas – sukurti tokį žandikaulio keteros aukštį, kuris leistų sėkmingai atlikti implantaciją.sinuso pakėlimas