Dantų balinimas

Dantų balinimas

Dantų balinimas namuose su individualiai pagamintomis kapomis.

Dantų balinimas

Dantų balinimas yra viena iš estetinės odontologijos procedūrų, suteikianti galimybę džiaugtis nuostabia šypsena.

Kodėl keičiasi mūsų dantų spalva? Tai lemia įvairios priežastys. Dantys praranda švytintį baltumą dėl amžiaus, spalvą neigiamai veikia kava, žalioji arbata, raudonas vynas, rūkymas, įtakos turi ir paveldimumas, dantų traumos, antibiotikų vartojimas.

Ar balinimas nekenkia dantims?

Tikrai ne: daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad tai saugi, veiksminga dantims ir dantenoms jokios žalos nedaranti procedūra, nekeičianti danties struktūros, tik skaidanti spalvotus junginius ir šviesinanti dantis. Dantų balinimo medžiagoms yra suteikti kokybės sertifikatai CE ir ISO. Dantų balinimui naudojamas karbamido peroksidas (silpna vandenilio peroksido forma). Daugelį dešimtmečių jis buvo žinomas kaip antiseptinė priemonė, tik vėliau nustatyta, kad jis turi ir balinamųjų savybių: nepažeisdamas danties emalio ištirpdo baltymines dėmes. Tyrimais įrodyta, kad ši balinimo medžiaga danties emalį pažeidžia mažiau nei pasta, kurios sudėtyje yra abrazyvinių dalelių.

Balinimo efektyvumas priklauso nuo dantų struktūros, emalio storio ir dantyse esančio pigmento atsparumo balinančiai medžiagai. Reikia žinoti,kad maždaug po 6 mėn. dantų spalva grįžta į buvusią,todėl reikėtų pakartoti balinimo procedūrą.

Dantų balinimo būdai
  • Dantų balinimas namuose.Apsilankius odontologijos klinikoje gydytojas įvertina jūsų dantų spalvą ir nuima atspaudus. Pagal juos pagaminamos specialios formelės (kapos), į kurias reikia įšvirkšti balinamosios medžiagos ir kurias būtina dėvėti 3 – 8 valandas per parą (patogiausia – naktį). Jų dėvėjimo trukmė yra 10 – 14 parų: balinimo laikas priklauso nuo pradinės dantų spalvos, nuo naudojamos medžiagos stiprumo. Kapos gaminamos iš elastingos medžiagos, todėl nesukelia daug nemalonių pojūčių.Balinant, dantys kurį laiką gali būti jautresni. Balinant dantis namuose tenka daugiau pastangų įdėti pačiam žmogui, bet šis būdas yra pigesnis. Pagamintos kapos lieka pacientui visam laikui, reikalui esant gali būti panaudojamos vėlesniems balinimams
  • Dantų balinimas odontologijos klinikoje.Mūsų klinikoje šis metodas netaikomas
  • Pavienių dantų balinimas. Negyvybingi dantys įprastam balinimui nepasiduoda, todėl jie balinami iš vidaus, įvedant balinamąją medžiagą į danties kanalą. Ši procedūra paprastai atliekama kartą per porą metų – per tiek laiko negyvybingas dantis pakeičia spalvą.

Svarbu žinoti: Plombų ir vainikėlių balinimo procedūros neveikia, tad juos gali tekti keisti ar koreguoti. Todėl dantų balinimo procedūrą patariama atlikti pora savaičių iki estetinio plombavimo, jeigu toks planuojamas. Negalima balinti dantų esant dantenų uždegimui, sergant periodontitu, nusidėvėjus emaliui.