Estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas) ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis, dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų. Nors daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos sudaro galimybes funkcionaliai ir estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį reljefą – kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo prastėjimui, nes taisyklinga dantų forma svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo kokybei.
Kaip atliekamas estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas reikalauja ypatingo gydytojo profesionalumo ir juvelyriško kruopštumo. Procedūros trukmė priklauso nuo dantų pažeidimų sudėtingumo. Vienos estetinio plombavimo procedūros metu galima atkurti iki 6 pažeistų dantų, taigi norimus teigiamus pokyčius matysite jau po pirmojo apsilankymo. Atliekant estetinį plombavimą preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami nesantys danties audiniai, keičiama ir tobulinama danties forma, dydis, skaidrumas, spalva. Taip sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda. Estetinio plombavimo metu maksimaliai išsaugomas natūralus dantų gyvybingumas, nešlifuojant sveiko jų audinio. Tai dantis tausojantis gydymo būdas, atkurti dantys yra pakankamai tvirti, blizgantys, atrodo natūraliai. Kartais Estetinis plombavimas gali atstoti ilgą ir varginantį ortodontinį gydymą. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, tik konsultacijos metu mūsų klinikos specialistai rekomenduos Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus.
Estetinė odontologija – tai medicinos šaka, derinanti meną ir mokslą žmogaus burnos sveikatai ir bendrai savijautai
gerinti, šypsenai ir veidui gražinti.
Estetinis plombavimas atliekamas naudojant aukščiausios kokybės sertifikuotas plombavimo medžiagas, kurios yra saugios sveikatai, atitinka natūralią dantų spalvą bei blizgesį ir yra plika akimi iš esmės nematomos, nes parenkamas konkretaus danties spalvą ir skaidrumą atitinkantis plombavimo medžiagos atspalvis. Estetinio plombavimo procedūra yra visiškai neskausminga ir nesukelia jokio diskomforto, kadangi gydomas dantis ir jo aplinka yra nuskausminama. Priklausomai nuo situacijos sudėtingumo bei gydytojo patirties vieno danties estetinis plombavimas trunka nuo 30min. iki 2val.
Kiek ilgai estetinis plombavimas gali tarnauti?
Priklausomai nuo esamos higienos, esamų kramtymo įpročių ir atlikto darbo kokybės nuo 3 iki 10 metų. Tuomet galima korekcija arba nauja restauracija.
Patarimai po estetinio plombavimo procedūros – kad dantys išliktų sveiki ir gražūs kuo ilgesnį laiką:
- Tą dieną, kai Jums atliekamas estetinis plombavimas, pasistenkite nevartoti dažančių produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir pan.).
- Praėjus 2-4 savaitėms po estetinio plombavimo procedūros, apsilankykite pas gydytoją – odontologą, kad jis patikrintų ir įvertintų dantų būklę, prisitaikymą prie plombavimo medžiagos ir, atsižvelgdamas į Jūsų norus, padarytų reikalingas korekcijas.
- Laikykitės elementarių dantų higienos taisyklių: valykite dantis dantų šepetėliu ir dantų pasta, dantų tarpus valykite specialiu siūlu ar tarpdančių šepetėliais.
- Nerekomenduojama naudoti kieto dantų šepetėlio ir dantų pastų, turinčių savo sudėtyje abrazyvinių medžiagų, nes jų naudojimas pagreitina dantų paviršiaus susidėvėjimą ir greičiau prarandamas natūralus dantų ir plombų blizgesys.
- Rekomenduojama 2 kartus per metus pasitikrinti dantis pas gydytoją – odontologą ir atlikti poliravimą tų dantų, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas.
Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai
Privalumai:
Tai paprastesnė ir pigesnė estetinio plombavimo metodika, nei vainikėlių ar keramikinių laminančių gamyba. Pastarųjų gamyba atliekama dantų technikų laboratorijose ir reikia keleto vizitų, kad pilnai užbaigti darbą, tuo tarpu estetinis plombavimas atliekamas odontologinėje kėdėje vieno apsilankymo metu. Danties audinio nuimama labai nedaug, . Visada yra galimybė po tam tikro laiko tarpo pataisyti dantų spalvą ar ilgį jei to pageidauja pacientas.
Trūkumai:
Kinta restauracijos spalvą. Po2-5 metų dantis patamsėja, nes kompozicinės plombos turi savybę kaupti apnašą ir pigmentą. Greitai praranda natūralų blizgesį, todėl tenka į metus bent vieną kartą apsilankyti pas odontologą plombos pripoliravimui. Kadangi plombos linkusios kaupti apnašą, tai esant nepakankamai dantų higienai dažnai stebimas paviršinis dantenų uždegimas. Greičiau dėvisi nei keramikiniai vainikėliai ar laminatės.