Terapinis gydymas

Terapinis gydymas

Suaugusiųjų ir vaikų dantų gydymas ir plombavimas, estetinis plombavimas, nuskilusio danties kampo ir vainikinės danties dalies atstatymas.

Terapinis dantų gydymas

Terapinis gydymas- tai profilaktinės dantų apsaugos priemonės nuo ėduonies,(karieso) arba jau ėduonies pažeistų dantų konservatyvus gydymas.

 
Dantų ėduonies profilaktika

Tai priemonės, skirtos apsaugoti sveikus dantis nuo galimo ėduonies pažeidimo. Dažniausiai tai dantų padengimai ar skalavimai fluoro turinčiais preparatais. Šios medžiagos stiprina dantų emalį, kuris tampa labiau atsparus bakterijų gaminamoms rūgštims. Taip pat atliekama dantų vagelių silanizacija (uždengimas) specialiomis takiomis medžiagomis (silantais), kurie plonu sluoksniu yra dengiami ant gilių vagelių, taip izoliuojant jas nuo galimo ankstyvo pažeidimo. Silantais rekomenduojama dengti vaikams ką tik prasikalusius nuolatinius dantis, kadangi jų vagelės ilgą laiką būna nepakankamai mineralizuotos, todėl lengviau pažeidžiamos karieso. Labai didelis vaidmuo ėduonies profilaktikoje skiriamas vaikų dantų valymo įgūdžių formavimui.

 
Ėduonies pažeistų dantų terapinis gydymas

Tai jau esamų kariozinių ertmių plombavimas. Plombavimas suprantamas, kaip profilaktinė priemonė, skirta apsaugoti esamą danties nervą nuo galimo pažeidimo ir tolimesnių sunkesnių komplikacijų. Mūsų klinikoje atliekamas kokybiškas dantų plombavimas, senų ir nekokybiškų plombų pakeitimas, nuskilusių danties kampų ir vainikinės danties dalies atstatymas taikant šiuolaikinius nuskausminimo metodus bei sugrąžinant prarastą formą, funkciją ir estetiką, naudojant odontologijos rinkoje prieinamas tik aukščiausios kokybės sertifikuotas medžiagas bei technologijas. Pagrindiniai požymiai, kad atsirado ėduonis, yra dantų jautrumas šalčiui, karščiui, saldžiam maistui, blogas kvapas iš burnos, bloga ir dantų estetika. Dantų karieso gydymas priklauso nuo dantų pažeidimo lygio ir yra individualus kiekvienu atveju. Pažeisti danties audiniai yra pašalinami o likusi ertmė  užpildoma plombine medžiaga, atstatoma danties forma. Teisingas medžiagos parinkimas ir naudojimas užtikrina restauracijos (plombos) ilgaamžiškumą. Plombos laikomumas priklauso nuo daugelio faktorių: geros burnos higienos, plombos dydžio, padėties dantyje bei kramtymo intensyvumo.

 
Vaikų dantų gydymas

Keli žodžiai dėl mažųjų pacientų gydymo: labai svarbu, kad tėveliai prieš apsilankymą pas gydytoją paruoštų vaikutį psichologiškai. Vertėtų apsilankyti pas odontologą ne tada, kai vaikučiui pradeda skaudėti dantuką, o pratinti vaiką palaipsniui – pradžiai tik apžiūrai, susipažinti ir pasikalbėti su odontologu. Labai dažna vaikučių burnos liga yra dantų kariesas, kuris atsiranda nevalant arba prastai valant dantukus, todėl vos išdygus pirmajam dantukui, tėveliai turite patys tą dantuką valyti. Pirminės apžiūros metu gydytojas odontologas paaiškins vaikučiui ir jo tėveliams kaip taisyklingai prižiūrėti ir valytis dantukus. Jūsų šiek tiek jau paaugusiems vaikams  profilaktinis patikrinimas būtinas ne tik todėl, kad brendimo laikotarpiu dygstantys nuolatiniai dantys yra mažiau atsparūs rūgščių ir šarmų poveikiui nei suaugusių žmonių, bet ir tam, kad būtų atkreiptas tėvų dėmesys į jų vaikų dantų dygimo ir žandikaulių vystymosi anomalijas ir laiku būtų imtasi prevencijos priemonių. Rekomenduojama ne rečiau kaip kas 6 mėn. pasirodyti odontologui.