Burnos higiena

Burnos higiena

Apnašų, akmenų nuvalymas bei dantų poliravimas ir balinimas.

Profesionali burnos higiena

Burnos sveikatai didžiausią pavojų kelia mikroorganizmai ir jų veiklos produktai, esantys dantų minkštajame apnaše. Mikroorganizmai skaido maisto likučiuose esančius angliavandenius iki rūgščių. Rūgštys, susidarančios yrant cukrui burnoje, tirpina kietuosius danties audinius. Taip vystosi ėduonis. Dantų apnašo mikroorganizmai išskiria toksinus, kurie pažeidžia apie dantį esančius audinius.
Per dieną dantų paviršius pasidengia minkštomis apnašomis, kurias galima nuvalyti šepetėliu, tarpdančių siūlu, skalavimo skysčiu. Tačiau ne visuomet pavyksta idealiai tai padaryti. Tuomet po kelių dienų prasideda jų mineralizacija ir per dešimt – dvidešimt dienų minkštos apnašos virsta dantų akmenimis.

Dantų apnašose kaupiasi mikroorganizmai, kurie tampa ėduonies kaltininkais. Akmenys trukdo burnai natūraliai valytis, joje dauginasi bakterijos. Dėl to vargina nemalonus kvapas iš burnos, apnašos gali sukelti dantenų uždegimą, vėliau – periodontitą, kuris pažeidžia dantis, ima tirpti kaulas. Norint išvengti dantų ir dantenų ligų būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną

Pas mus klinkoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air-flow” sistemą. Ultragarsu yra pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys. „Air-flow” – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos srovė kuri greitai ir be skausmo nuvalo susidariusias apnašas. Tai tinkama priemonė nikotino, kavos ar arbatos apnašoms nuvalyti bei dantims pašviesinti. Jei pageidaujate, valomi dantys prieš procedūrą gali būti nuskausminami.

Atliekant profesionalią burnos higieną paprastai reikia vieną ar du kartus apsilankyti pas burnos higienistą. Procedūrą reikėtų atlikti porą kartų per metus, o jei akmenys linkę intensyviai kauptis, sergate periodonto ligomis – kas 3 – 4 mėnesius.